KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15249491
nr 1524 9491
Georg Lodström
(1915-1972), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap med ekor. Signerad. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Georg Lodström, född 1915 i Stockholm, död 1972, svensk målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:59:34
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Georg Lodström
Läs mer om Georg Lodström